Bugs Team 3

24 czerwca 2020

Goodbye, Bugs Team!

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello My Dear Students!

It's time to say GOODBYE! Przed nami drodzy trzecioklasiści ostatnie wspólne chwile. Za nim się pożegnamy w piątek na rozdaniu świadectw, chciałabym aby każdy z Was mile wspominał lekcje języka angielskiego.  Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy na szkolnych korytarzach lub kabackich ścieżkach ;) pamiętajcie, że zawsze będę trzymać za Was kciuki. 

Na zakończenie wspólnej przygody z Bugs Team wysłuchajcie i przeczytajcie historyjkę pożegnalną. 

A tutaj kilka pytań do tekstu. Sprawdźcie, czy potraficie na nie odpowiedzieć.

Where are the Bugs? 

Is the last GPS address there?

Who lives in that house?
What is Danny looking for?

Who’s got the box? 
What objects are there in Grandma’s photo?

Are they the objects from the boxes the Bugs find in South Africa, the USA and Australia?
Are the boxes and GPS addresses in the backpack from Danny’s grandma?

Are there medals in the last box?

Do the Bugs like the medals? 
Are the Bugs happy?

Does Grandma need her passport?
Is the passport under the suitcase? 
What does Grandma forget?

Who gives Grandma these objects?

A teraz dodatkowe ćwiczenie, wysłuchajcie nagrania i odpowiedzcie: "Where are the Bugs going?"

Za nim jednak wybierzecie się na wymarzone wakacje. Warto zapamiętać kilka przydatnych słów związanych z podróżowaniem. Spójrzcie na flashcard'y.

Przed Wami piosenka "Holiday, holiday". Wskazujcie elementy bagażu wymieniane w kolejnych zwrotkach i przyłączcie się do piosenki.

Na zakończenie kilka zadań. Dziękuje Wam raz jeszcze. Każde spotkanie z wami online, czy stacjonarnie w szkole to była ogromna przyjemność i nowe doświadczenie.

Do zobaczenia ! See you next time :)

Ms. Ola

9 czerwca 2020

Unit 5 and 6 Cumulative review

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello My Dear Students!

Dzisiejsza lekcja to podsumowanie dwóch ostatnio omawianych rozdziałów; Unit 5 - Let's go shopping i Unit 6 - Going on a holiday. Zapraszam Was do zagrania w grę Bugs Board Game na stronie 72 w Waszych podręcznikach.  

ZASADY GRY:

Gracze ustalają, na którym polu ustawiają swoje pionki, np. gumki do ścierania. Każdy gracz stawia własny pionek w swoim podręczniku. Każdy uczestnik gry powinien wybrać inne pole, np. 3, 14, 22. Możecie też wykorzystać pionki z innej gry planszowej. Jeden z graczy rzuca kostką i decyduje, gdzie przesunąć pionek o wyrzuconą liczbę oczek. Pionek można przesuwać w dowolnym kierunku: góra, dół, prawo, lewo, ale nie na skos. Jeśli w danym ruchu wyrzucono np. liczbę 5 i po dwóch ruchach pionek dochodzi do brzegu planszy, to „odbija się” od brzegu i wraca w tym kierunku, z którego przyszedł, czyli np. wraca o trzy pola. Stając na danym polu, gracz rzucający kostką  ma za zadanie powiedzieć zdanie lub pytanie zawierające słowo z ilustracji, na której zatrzymał się pionek. Można korzystać z podpowiedzi zapisanych w dymkach. Jeśli zdanie jest poprawne, gracz zdobywa to pole i zapisuje na kartce numer pola, które zdobył. Następnie przychodzi kolej na innego gracza. Jeśli pionek zatrzyma się na polu zdobytym wcześniej przez dowolnego gracza, to już to pole nie może być zdobywane. W każdej kolejce inna osoba rzuca kostką i nowy uczeń buduje zdanie. Gra kończy się po upływie wyznaczonego czasu, np. 15 minut lub gdy wszystkie pola zostaną zdobyte. Wygrywa gracz z większą liczbą zdobytych pól.

Na wspólnej lekcji online będziemy rozwiązywać ćwiczenia powtórzeniowe. Przypominam o terminach spotkań na ZOOM w tym tygodniu, które trochę się zmieniły, szczególnie dla uczniów klasy 3d. 

Terminy spotkań:

klasa 3a - 10.06.2020 godz. 11

klasa 3b - 09.06.2020 godz. 13

klasa 3c - 10.06.2020 godz. 12

kasa 3d - 10.06.2020 godz. 14

Good luck and see you soon!

Ms.Ola

2 czerwca 2020

Unit 6 Review

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello My Dear Students!

Dzisiejsza lekcja będzie powtórzeniem materiału z rozdziału 6. Na lekcjach online przez portal ZOOM postaramy się zrobić wspólnie jak najwięcej zadań, a pozostałe będą dla Was do samodzielnej pracy. Przypominam, że w rozdziale 6. sporo mówiliśmy o rodzajach czynności oraz miejsc wakacyjnych. Zwieńczeniem Naszej pracy był list, który każdy z Was ma za zadania napisać do 4  czerwca. Natomiast teraz otwórzcie podręczniki na stronie 70. Rozpoczynamy powtórzenie.

Rozpoczynamy od zadania 2 strona 70 (podręcznik). Waszym zadaniem jest dopasować odpowiednie nazwy czynność do właściwych postaci i wpisać je do zdań. Wykonajcie zadanie w zeszycie ale przez stronę www.macmillaneducationeverywhere.com tak jak ja.

Następne zadanie 3. Zwróćcie uwagę na pytanie, które pada w tym zadaniu: "What are you doing?". Przed wysłuchaniem  każdego dialogu odczytajcie pytania, i udzielcie odpowiedzi co robią osoby na obrazkach od 1 do 3. Następnie odtwórz nagranie, zatrzymując je po każdym dialogu, tak, aby sprawdzić swoje odpowiedzi.

W zadaniu 4. odczytajcie zdania i dokończcie je nazwą właściwego miejsca. Listen and check. Odtwórz nagranie, tak aby sprawdzić swoje odpowiedzi.

Przechodzimy na stronę 71 waszych podręczników. W zadaniu 1. wysłuchajcie nagrania. Do Was należy identyfikowanie i nazywanie po angielsku jak największej liczby elementów obrazka znajdującego się w zad. 2. Proszę, spróbujcie odnaleźć także bohaterów historyjki z rozdziału 6. Wymieniane w nagraniu elementy, wskazujemy na obrazku w zadaniu 2. 

Zadanie 2. Read the eight sentences. The elements from seven sentences are in the picture. The element from one sentence is missing. Look and find. Odnajdujemy elementy wymienione w zdaniach i wskazujemy je. Jednego ze zdań nie pasuje do obrazka. Jak myślicie które?

Na zakończenie przypomnę, że w tym tygodniu zajęcia na ZOOM odbywają się o stałych porach. Wspólnie postaramy się wykonać większość zadań z Waszych ćwiczeń, które załączam pod postem.

Terminy spotkań:

klasa 3a - 03.06.2020 godz. 11

klasa 3b - 02.06.2020 godz. 13

klasa 3c - 03.06.2020 godz. 12

kasa 3d - 04.06.2020 godz. 11

Good luck and see you soon!

Ms.Ola

1 czerwca 2020

Happy Children's Day

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello My Dear Students!

Today is a very special DAY. It's the 1st of June - Children's Day. Due to this day I want to wish you all the best and lots of love and happiness. May you have the best day ever.

I'm going to celebrate your day with English language, therefore my today's post is devoted to Children's Day, but in English ;) I hope you will keep up with me...

Have you ever thought that children could take over a world? Let's make it happen. Remember that you have right to be heard. How different would our world be if we truly listened to children?  This Children’s Day, we will get a glimpse at what would happen. Let's check how your colleagues give an advice for adults.

Let's take a look at your rights. If we really want to celebrate your Day, we'll remind you your rights. Before we start, you have to know what is The United Nations Convention on the Rights of the ChildIt is an important agreement by countries who have promised to protect children’s rights. The Convention on the Rights of the Child explains who children are, all their rights, and the responsibilities of governments. All the rights are connected,  they are all equally important  and they cannot be taken away from children.

Children's rights are very important in world's life. You are the future of the world. If adults take care of young people, we can change the world. If teachers educate children with passion, they can influence them for the rest of their lifes. Remeber you have right to education. You have to discover your own potential. Everybody has something unique, just never give up. You can meet new people, have friends (which is freedom of association). Speak your mind- it's your freedom of thought, belief and religion. Share your views, everybody should respect the way you are. 

Let's watch how Ruby and Jack understand Children's rights.

I hope you are more aware of your rights. Now you can celebrate your day freely. You are the salt of the Earth! Remeber that :) 

To sum up, I want to share some wishes with you.

Happy Children's Day!

Ms. Ola

28 maja 2020

Unit 6 Projekt na ocenę 

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello my students!

Zadaniem każdego z Was będzie:

-Write an e-mail from a holiday in Poland in your notebook.

-Należy wyobrazić sobie, że jesteście na wakacjach w dowolnym miejscu w Polsce.

-Napiszcie e-mail do kolegi lub koleżanki. Opiszcie, gdzie jesteście,
 gdzie nocujecie, jaka jest pogoda i co robicie.

-E-mail powinien być odpowiednio rozpoczęty i zakończony – tak, jak w zad. 1. (podręcznik strona 69)

-Pomocniczo zapisuje pytania, na które należy odpowiedzieć w mailu: Where are you? Where are you staying? What’s the weather like? What are you doing?

- Wspomagajcie się ćwiczeniami (strona 66 zad.1)

- Proszę pamiętajcie o zwrotach grzecznościowych, np. See you soon, Hello, Hi, Keep in touch, Write back soon

- Podpiszcie się swoim imieniem na końcu listu, bym wiedziała kto pisze

- Prace wysyłamy do 4 czerwca najpóźniej na maila kiewelaleksandra@gmail.com lub przez Librusa

Good luck!

A tutaj już pierwsze napisane email'e:

26 maja 2020

Unit 6 Lesson 7

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello my students! Przed nami kolejne wyzwania. Nadal uczymy się nowych umiejętności z wiązanych z wyjazdem na zbliżające się wakacje. Jak dotąd świetnie potrafimy już opisać czynności, które wykonujemy w danej chwili oraz nauczyliśmy się opisywać obrazki i zdjęcia. Na dzisiaj zaplanowałam rozpoznawanie i nazywanie wakacyjnych miejsc noclegowych; pytanie o to, gdzie druga osoba jest na wakacjach, gdzie nocuje, co robi i jaka jest pogoda, oraz udzielanie odpowiedzi.

Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 69. Zaczynamy!

Zwróćcie uwagę na zadanie 1. This is an e-mail from Jenny. She’s on holiday. Where? Listen and read. Odtwórzcie nagranie oraz śledźcie tekst maila. Waszym zadaniem jest znaleźć odpowiedź na pytanie: Where is she staying? Gdzie zatrzymała się Jenny? Wybierzcie odpowiedni obrazek: 1, 2 or 3. 

*Określenie: It’s windy today. Oznacza -> Jest wietrznie dzisiaj.

Spójrzcie na zadanie 2. Osoby przedstawione na zdjęciach rozmawiają przez Internet. Listen and read the dialogue about a holiday trip. Zastanówcie się:  Where is the girl? Where is she staying? 

Boy: Where are you?

Girl: I’m in Fort William in Scotland.

Boy: Where are you staying?

Girl: I’m staying in a hotel.

Boy: What’s the weather like?

Girl: It’s hot.

Boy: What are you doing?

Girl: I’m hiking.

Myślę, że warto przypomnieć co oznaczają niektóre pytania:

Where are you staying? - Gdzie się zatrzymałaś?

WHat's the weather like? - Jaka jest pogoda?

Where are you? - Gdzie jesteś?

Teraz już bez trudu odpowiecie na te pytania. Następnie, przechodzimy do zadania 3.  Zdjęcia przedstawiają miejsca, w których można zatrzymać się na nocleg będąc na wakacjach. Przyjrzyjcie się zdjęciom i spróbujcie odgadnąć, co oznaczają  zdania umieszczone pod ilustracjami.

I'm staying in a tree house. - Zatrzymałam się w domku na drzewie.

I'm staying in a tent. - Zatrzymałam się w namiocie.

I'm staying in a hostel. - Zatrzymałam się w hostelu.

Teraz, wysłuchajcie wypowiedzi oraz odnajdźcie pasujące do nich zdjęcia.

Na zakończenie lekcji, przypominam o spotkaniach na zoom, które bez zmian odbywają się o tej samej porze co w tamtym tygodniu. Na zajęciach online wspólnie wykonamy ćwiczenia ze strony 66.

Zaś na następnej lekcji czeka Was PROJEKT!

Good luck :)

21 maja 2020

Unit 6 Lesson 6

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello everybody! Na dzisiejszej lekcji rozwijamy umiejętność opisywania ilustracji. Otwórzcie podręcznik na stronie 68. Zacznijmy od ćwiczenia 1. They’re photos from a school trip.  School trip oznacza szkolną wycieczkę. Spójrzcie na obrazki: What are the children doing in the photos? Posłuchajcie nagrania i czytając tekst zamieszczony w dymku, odnajdźcie właściwą ilustrację. A or B?

 

Następnie wykonajcie ćwiczenia zadanie 1 i 2 strona 65 oraz zadanie 2 strona 69. Przypomnę, że osoby obecne na lekcji online, większość zadań wykonywaliśmy na lekcji na ZOOM. 

Good luck :)

19 maja 2020

Unit 6 Lesson 5

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello everybody! Dzisiaj powiemy sobie jak rozpoznać i nazywać miejsca wakacyjne. Następnie zajmiemy się opisywaniem, gdzie się znajdują różne osoby przebywające na wakacjach  i jakie czynności wykonują w tych miejscach.

Otwórzcie proszę podręczniki strona 67. Do lekcji załączam także transkrypcje nagrań, może się przydać.

Na początek zapoznajmy si z nowym słownictwem. Spójrzcie na zadanie 1. (podręcznik). These are places where we go on a holiday. Wysłuchajcie uważnie jak poprawnie nazywamy każde z przedstawionych miejsc. Powtarzajcie z lektorem.

Przechodzimy do zadania 2. (podręcznik). Zwróćcie uwagę na obrazki oznaczone o literami od A do F. Powiedźcie:  What holiday places are they? Rozpoznajcie miejsca wakacyjne i nazwijcie je:

a city,

b beach,

c mountains,

d forest,

e village,

f lake 

Następnie wskażcie obrazki od 1 do 3 i odpowiedzcie na pytanie: What holiday activities can you see here? 

1 fishing,

2 hiking,

3 flying a kite

A teraz wysłuchajcie rymowanki "What a good day" i wskażcie właściwe miejsca wymieniane w nagraniu. 

Wysłuchajcie rymowanki jeszcze raz. Teraz Waszym zadaniem jest odnajdować na obrazku miejsca a–f i czynności przedstawione na ilustracjach 1–3 oraz wskazywać je. Kolejność wymienianych miejsc w nagraniu zapiszcie w zeszycie.

Spójrzcie teraz na zadanie 3. What can you see in the photos? Przeczytajcie wiadomości 1–3 i wskażcie pasujące zdjęcia oraz elementy zdjęć. Teraz wysłuchamy tych wypowiedzi, starajcie się dopasować obrazki do wiadomości od 1 do 3.

Spójrzcie ponownie na zdjęcia a–c i powiedzcie: What country is it?

a. France -> text 3

b. India -> text 1

c. Argentina -> text 2

Przed nami zadanie 4. Zwróćcie uwagę na ramkę z regułą gramatyczną.  Proszę odczytajcie zdania z tej ramki.  Spróbujmy je przetłumaczyć.

We're fishing. -> My wędkujemy.

You're fishing. -> Wy wędkujecie.

They're fishing. -> Oni wędkują. 

Podobnie jak w zdaniach: I’m fishing, He’s fishing, She’s fishing struktury podanej w ramce używamy wtedy, gdy jest mowa o czynnościach wykonywanych w chwili obecnej.

W zadaniu 4. znajdziecie także początki zdań od 1 do 3. Przyjrzyjcie si im uważnie. Naszym zadaniem teraz będzie odnaleźć ich prawidłowe zakończenie, dopasowując właściwą czynność od a do c oraz odpowiednie miejsce od I do III. Spójrzcie na teksty z zadania 3. będą podpowiedzią do tego zadania. (1 – b – III, 2 - c - I, 3 - a - II).

Na zakończenie wykonajcie zadanie 1 i 2  z ćwiczeń, ze strony 64.

Good luck :)

P.S. pamiętajcie o lekcjach online na ZOOM, tam wspólnie postaramy się rozwiązać zadania.

Terminy spotkań:

klasa 3a - 20.05.2020 godz. 11

klasa 3b - 19.05.2020 godz. 13

klasa 3c - 20.05.2020 godz. 12

kasa 3d - 21.05.2020 godz. 11

14 maja 2020

Unit 6 Lesson 4

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello my students! Część z Was miała okazję się już ze mną widzieć. Przypomnienie dla klasy 3d, spotkanie na ZOOM odbędzie się 14 maja godz. 11. Zapraszam! Wspólne obejrzymy historyjkę z ostatniej lekcji i rozwiążemy zadania.

Dzisiaj jednak udostępniam już lekcję kolejną dla klas 3a, 3b i 3c, które miały już lekcję online. Przypomnimy sobie najważniejsze informację z historyjki, w której głównymi bohaterami byli Sam, Lia, Jack and Amelia. Otwórzcie podręczniki na stronie 66. Zaczynamy!

Za moment wysłuchamy historyjki ponownie. Tym razem jednak usłyszycie sygnały dźwiękowe po pewnych wyrażeniach. Kiedy w historyjce padają zwroty: holiday, snorkelling, taking photos, fishing, having a picnic, hiking, Waszym zadaniem jest odpowiednio reagować. Umieszczam na stronie treść historyjki, w której są podkreślone wymienione przeze mnie wyrażenia. Wskazujcie je w tekście i odpowiednio reagujcie razem z bohaterami opowiadania. 

Mam nadzieję, że zadanie wykonane. Następnie spójrzcie na zadanie 2. (podręcznik). Zwróćcie uwagę na postacie od a do f i proszę abyście je nazwali. 

Odpowiedzi: (a Sam, b Lia, c Amelia, d Jack, e (Sam and Lia’s) daddy, f (Jack’s) brother).

Skoro znamy już głównych bohaterów, to teraz Who’s doing that in the story? Match the sentence with the person in the picture. Do podanych zdań dopasujmy postać. Wskazujemy kolejne zdania i łączymy z właściwym bohaterem. 

Odpowiedzi:  (1 Amelia/c, 2 Jack/d, 3 (Jack’s) brother/f, 4 (Sam and Lia’s) daddy/e, 5 Sam/a, 6 Lia /c ).

Przechodzimy do zadania 3. (podręcznik). Spójrzcie na obrazki od A do D. What holidays cativities can you see? 

Wyobraźcie sobie, że rozmawiacie przez telefon. Postarajcie się odpowiedzieć na pytanie: What are you doing? Zgodnie z obrazkami od A do D.

a. I'm building a sandcastle.

b. I’m having a picnic.

c. I’m taking photos.

d. I’m fishing.

Patrząc na zadanie 4. (podręcznik). Wybierzcie jeden z obrazków od A do D i napiszcie jeden wybrany przez siebie dialog w zeszycie. Np. :

            Przykład C.                      Tom: What are you doing?

Me: I'm making a fire.

Ostatnie zadanie z podręcznika. Wysłuchajcie nagrania, a dokładnie The Bug twister, czyli łamaniec językowy. Spróbujcie go powtórzyć stopniowo zwiększając tempo.

I’m snorkelling, she’s fishing and he’s making a fire.  This summer is amazing. (×3)

Na zakończenie otwórzcie swoje ćwiczenia na  stronie 63. Wykonajcie proszę zadanie 1 i 2.

Good luck :)

12-14 maja 2020

Spotkania na ZOOM

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello my students! Na poprzedniej lekcji poznaliśmy nazwy czynności czasu wolnego. Aby utrwalić i przećwiczyć poznane słownictwo, zapraszam Was do wspólnego rozwiązywania zadań. Każda klasa 3. ma zaplanowaną lekcję przez portal zoom. Szczegółowe informację oraz możliwość dołączenia, znajduję się w terminarzu każdej klasy w dzienniku Librus. 

Terminy spotkań:

klasa 3a - 13.05.2020 godz. 11

klasa 3b - 12.05.2020 godz. 13

klasa 3c - 13.05.2020 godz. 12

kasa 3d - 14.05.2020 godz. 11

Na spotkanie proszę przygotować ćwiczenia Bugs Team 3.

See you soon :)

12 maja 2020

UNIT 6 Lesson 3

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

It's a STORYTIME! Let's read a story. Przed nami dzisiaj bajka. Na stronie 64 i 65 w Waszych podręcznikach znajdziecie historyjkę w formie komiksu. A tutaj zapraszam Was do jej obejrzenia. 

Jeśli uważnie obejrzeliście bajkę, sprawdźmy czy znacie odpowiedzi na te pytania i czy potraficie uzupełnić brakujące elementy w niektórych zdaniach.

Who can you see in the picture? 

Are they friends?

It’s the last day of ....

Are the children happy? 

Are they going on holiday? 

Are they going together?
Is Amelia on the beach?

Who is there with Amelia? 

Is Amelia taking photos?

Is she happy?

She says: ‘I miss...

Jack is on holiday in the... with his...

His brother says ‘I’m...

Is Jack happy?

He says ‘I miss...

4 Amelia calls Jack and says ‘Hi Jack...

Is Jack bored? 

What is he doing now? 

What is Amelia doing?

Is she tired? 

Are Lia and Sam at the lake?

What is their daddy doing?

Lia says: ‘I miss ...

Sam calls Jack. He asks ‘What are ...?

Jack says ‘I’m ...

Can Jack talk now?

Lia calls…(who?)

Can Amelia talk now ? 

What is Amelia doing now?

Sam and Lia’s daddy asks: ‘Do you like...?

Lia says: ‘Yes, we do, but we (what?) our friends.

Jack’s... (What is he doing?)

Amelia’s going for a ...

Sam and Lia’s daddy says ‘Let’s ...

Amelia’s grandma asks ‘Do you like (what)?

Amelia says ‘Yes, I do, but I ...

Amelia says ‘What a …!

Aby utrwalić wiedzę z obejrzanej historyjki, zapraszam Was do ćwiczeń strona 62, zadanie 1 i 2 .

Good luck :)

A tutaj przykładowe rozwiązanie:

6 maja 2020

Unit 6 Lesson 2

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello everybody! Dzisiaj powiemy sobie jak opisać, co wykonujemy  w chwili mówienia i co wykonują osoby trzecie. Nadal uczymy się czynności wykonywanych podczas wakacji. Zacznijmy, otwórzcie swoje podręczniki na stronie 63.

Zwróćcie uwagę na zadanie 1 (podręcznik). Przyjrzyjcie się dokładnie obrazkom. Za moment usłyszycie piosenkę "A family holiday song". Waszym zadaniem jest wskazywać usłyszane czynności z piosenki. Za moment wyjaśnimy sobie znaczenia niektórych zwrotów.

Piosenka opowiada o rodzinnych wakacjach - family holidays. Mogliście usłyszeć jakie czynności wykonuje każdy członek rodziny. 

She’s having a picnic.

He’s flying a kite.

I’m collecting shells.

She’s taking photos.

He’s fishing now.

I’m making a fire.

A wszystko to ma miejsce pod błękitnym niebem - under the big blue sky, gdzie słońce jasno świeci - the sun is bright. Wszyscy świetnie się bawią. 

Zwróć uwagę na ramkę z regułą gramatyczną w zadaniu 2 (podręcznik). Znajdują się w niej przykładowe zdania. Wyrażają one czynności wykonywane w momencie mówienia.

I'm collecting shells. -> I'm = I am

He's fishing. -> He's = He is

She's taking photos. -> She's = She is

Teraz przećwiczymy tworzenie zdań, które wyrażają czynności wykonywane w momencie mówienia. Wysłuchajcie nagrania, następnie dopasujcie do obrazków od 1 do 4 odpowiednią czynność podaną w zadaniu i uzupełnijcie zdania.

Przechodzimy do zadania 3 (podręcznik). Spójrzcie na obrazek.  What holiday activity can you see in the picture? Waszym zadaniem jest znaleźć osobę wykonującą daną czynność. Wysłuchajcie nagrania i wskażcie. 

Jeśli wykonaliście już zadania ze słuchu z podręcznika to jesteście gotowi na część praktyczną w ćwiczeniach. Otwórzcie ćwiczenia na stronie 61 i wykonajcie zadanie 1 i 2. Następnie Przygotujcie kartę pracy Mini-flashcards Unit 6 Lesson 2 ( w środku ćwiczeń). Wytnijcie wszystkie obrazki przedstawiające wykonywane czynności i przyklejcie w zeszycie. Następnie podpiszcie je właściwymi zdaniami:

He's flying a kite.

She's taking a photos.

He's fishing.

They're building a sandcastle.

They're having a picnic.

He's making a fire.

She's collecting shells.

He's snorkelling.

She's hiking in the mountains.

Good luck :)

A tutaj znajdziecie Wasze rozwiązania:

5 maja 2020

Unit 6 Going on holiday

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello everybody! Na dzisiejszej lekcji rozpoczynamy przygodę z rozdziałem 6. Nauczymy się rozpoznawać i nazywać czynności wykonywane podczas wakacji. Otwórzcie proszę podręczniki na stronie 62. Na początek przyjrzycie się obrazkom w zadaniu 2. Jakie czynności rozpoznajecie? What holiday activities can you see?

taking photos - robić zdjęcia

flying a kite - puszczać latawiec

having a picnic - urządzić sobie piknik

fishing - wędkować

collecting shells -  zbierać muszelki

building a sandcastle - budować zamki z piasku

snorkelling - nurkować

making a fire - rozpalić ognisko

Aby utrwalić nowopoznane słownictwo spójrzcie na naklejki Spike'a. Przed Wami Spike's stickers. Odgadujcie wakacyjne czynności razem z nim.

Następnie przechodzimy do zadania 3 (podręcznik). Waszym zadaniem jest  napisać w zeszycie nazwy czynności zgodnie z kolejnością ilustracji zamieszczonych w podręczniku. Możecie korzystać z podpisów znajdujących się w zad. 2. jako podpowiedzi (a collecting shells b flying a kite, c having a picnic, d snorkelling, e fishing, f building a sandcastle, g making a fire, h taking photos). 

Aby utrwalić poznane słownictwo, wysłuchajcie rymowanki "Summer is great". Słuchając rymowanki, odnajdujcie na obrazkach czynności w niej wymieniane i wskażcie je. 

A teraz czas na zadania. Otwórzcie swoje ćwiczenia na stronie 60 i wykonajcie zadanie 1 i 2 .

Good luck :)

A tutaj Wasze rozwiązania:

30 kwietnia 2020

CUMULATIVE REVIEW

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello everybody! Dzisiejszą lekcją kończymy przygodę z rozdziałem 5. Mam nadzieję, że się nie nudziliście ;) Otwórzcie proszę podręczniki na stronie 61. Waszym zadaniem będzie wysłuchać nagrania, odnaleźć i wskazać właściwe elementy obrazka wymieniane w nagraniu (zad.2).

Pozostało dla Was jedno z ostatnich ćwiczeń, które zawsze robiliśmy razem. 

Zapraszam Was do ćwiczeń na stronę 58. Przed Wami gra językowa Build-up. 

Good luck:)

A tutaj Wasze rozwiązanie:

28 kwietnia 2020

Unit 5 Lesson  8 - REVIEW

Klasa 3a, 3b, 3c, 3d

Hello everybody! Przed nami powtórzenie materiału z rozdziału 5. Mam nadzieję, że już świetnie znacie rodzaje sklepów i budynki miejskie. Dzięki zdobytym umiejętnościom potraficie wskazać drogę oraz opisać swoje wymarzone miasto. Aby przypomnieć Wam najważniejsze informację, obejrzyjcie powtórzeniowy film. Pamiętajcie o wykonywaniu zadań zgodnie z poleceniami na nagraniu, tak by w pełni sprawdzić swoje umiejętności.

Po wysłuchaniu nagrania zapraszam Was do wykonania ćwiczeń ze strony 57 oraz 84. Pamiętajcie o uważnym czytaniu poleceń. W zadaniu 2 na stronie 84 należy przykleić fragmenty tajemniczego obrazka. Przypominam, że znajdziecie je na rogach stron Waszych ćwiczeń w rozdziale 5. 

Good luck :)

A tutaj Wasze rozwiązania:

the 23rd of April 2020

English Language Day

Class 3a, 3b, 3c, 3d

Welcome everybody! Today is English Language Day. Please, don't panic ;) Everything is OK with your computer or laptop. All you have to know is that our lesson is going to be ONLY in English, just for one day. 

First of all, let's look at the English Language Day cloud. Here you have the most important information that you should know about this special day.

Let’s learn a little bit more about English language. There are different variations, for example: Canadian English, UK English, Scots English, and American English. All they have their own little colloquialisms and slang that differ broadly from each other.

Please, watch short film about various accents of English language. Try to notice the differences between Australian English, British English and American English.

What do you think: Is British English different than American or Australian English? I think YES. Australian English sounds a little bit funny ;) 

I have more fun facts about English langauge:

- the longest word in English has 45 letters: PNEUMONOULTRAMICROSCOPICSILICOVOLCANOCONIOSIS (it's a type of lung disease)

- "The quick brown fox jumps over the lazy dog". This sentence uses every letter of the alphabet.

- The shortest complete sentence in English language  is "I am". 

- "E" is the most commonly used letter in English.

Now it's time for the trip around London. You should know that London is the capital city of England, well-known for British English accent. What's more England is part of the United Kingdom also called the U.K., consists of a group of islands. It is a unique country made up of four nations: England, Wales, Scotland, and Northern Ireland. England, Wales, and Scotland also make up Great Britain.

I hope everybody enjoyed trip around the capital city of England. You should definitely visit London in the future.

Do you know anything about Schools in England? I’m going to show you a short film about it. Let’s watch it 😊

In Great Britain education is compulsory for all children from 5 to 16 years of age. Parents can choose to send their children to a nursery school or a pre-school play group to prepare them for the start of compulsory education.

At the age of 5 children go to infant school, which is the first stage of primary education. There is no written timetable and classes are informal. From 7 to 11 pupils attend junior school, which is the second stage of primary education. In primary school children are taught the so-called 3R’s: reading, writing and arithmetic. They also have music, physical training and art classes.

At the age of 11 most pupils go to secondary schools called comprehensive schools. These schools accept children of all abilities without entrance exams.

Grammar schools lead towards higher education, whereas comprehensives give general or vocational education.

At 16 pupils take national exam called GCSE (General Certificate of Secondary Education) and then they can leave school if they wish. This is the end of compulsory education.

To sum up our lesson, let's play a game and find out how good you know British culture.

Thank you for today dear students. I hope you enjoyed our ELD lesson.

Happy English Language Day :)

22 kwietnia 2020

Unit 5 Lesson 7

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Na dzisiejszej lekcji zajmiemy się rozpoznawaniem i nazywaniem pieniędzy. Dowiemy się jak umiejętnie prosić o produkty w sklepie i pytać o ich cenę oraz udzielić odpowiedzi.  Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na podobieństwa i różnice międzykulturowe. Jakich walut używamy w Polsce, a jakich w krajach anglojęzycznych. Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 59. 

Rozpoczniemy od wysłuchania tekstu. Poznamy za moment rodzaje  pieniędzy z krajów anglojęzycznych i porównamy je z pieniędzmi,  których używa się w Polsce. Czy znacie jakieś nazwy obcych walut, np. z USA? Spójrzcie na flagę przy tekście z ćwiczenia 1 strona 59: What country is it? The Bugs go to this country in the ‘Let’s go shopping’ story. Yes, it's Australia. 
Spójrzcie na zdjęcia od  A do D. Czy znacie słowa: coin, banknote i bank card. 

coin- moneta

banknote- banknot

bank card- karta bankowa

Waszym zadaniem  jest odnaleźć na ilustracjach pieniądze, o których mowa w tekście, i wskazać je. Odtwórzcie nagranie.

Musicie wiedzieć, że Elżbieta II jest królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, ale także Australii. Australia była wcześniej kolonią brytyjską, czyli terenem formalnie posiadanym przez Wielką Brytanię, i nadal jest z tym krajem politycznie związana. 

*Mam dla Was kilka pytań na rozumienie tekstu, osoby które odpowiedzą na nie w zeszycie mogą otrzymać dodatkową ocenę za pracę na lekcji. 10 pytań:

How many cents is one dollar?

What animals are there on the one dollar coin?

Which picture shows the one dollar coin?

Where can you see a picture of Queen Elizabeth II?

What forms of money do people use in Australia?

What money have we got in Poland?

How many groszy is one zloty?

Do people use coins/banknotes/bank cards in Poland?

Where can you see a picture of a King Boleslaw Chrobry?

What bird is on the coin one zloty?

Spójrzcie teraz na ćwiczenie 2 z podręcznika. Zwróćcie uwagę na obrazek i osoby przedstawione na zdjęciu. They are in a shop. This man is a shop assistant. A teraz wysłuchajcie nagrania i pomyślcie: What does the boy want to buy? 

Wysłuchaliście typowej rozmówki, którą można wykorzystać na zakupach. Odpowiednio postawione pytania oraz zwroty grzecznościowe ( thank you, please) to pewny sukces na zakupach w sklepie w krajach obcojęzycznych. Zapamiętajcie ten dialog, kiedyś może Wam się przydać.

Boy: Can I have a notebook, please?

Shop assistant: Here you are.

Boy: How much is it?

Shop assistant: It’s two dollars and fifty cents.

Boy: Thank you!

Ostatnie ćwiczenie ze słuchu dla Was. Spójrzcie na zadanie 3 na stronie 59. Przed Wami trzy obrazki od A do C. Zdjęcia przedstawiają waluty z innych anglojęzycznych krajów. Przyjrzyjcie się zdjęciom i spróbujcie odgadnąć, jakie kraje i waluty oznaczają podpisy umieszczone pod ilustracjami? Wysłuchajcie wypowiedzi uczniów i odgadnijcie kolejność obrazków, tak aby była zgodna z nagraniem.

Ciekawa jestem, czy tekst był dla Was zrozumiały. Poniżej umieszczam transkrypcję nagrania:

1c  In the UK, there are pounds and pence. One pound is one hundred pence.

2a  In Ireland, there are euros and cents. One euro is one hundred cents.

3b  In the USA, there are dollars and cents. One dollar is one hundred cents.

Oprócz zadania dodatkowego na ocenę dla chętnych (10 pytań do zeszytu), poproszę Was o wykonanie dwóch zadań z ćwiczeń. Zadanie 1 i 2 strona 56.

Good luck :)

A tutaj Wasze pierwsze rozwiązania:

21 kwietnia 2020

Unit 5 GAME

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Dziękuję Wam wszystkim za pierwsze podesłane prace "My dream town". Można je już podziwiać w zakładce "WASZE PRACE". Naprawdę się postaraliście, oczywiście na pozostałe prace czekam do 27 kwietnia (poniedziałek).

Dzisiaj zapraszam Was do gry. Przypomnijmy sobie wszystkie nazwy rodzajów sklepów i budynków w mieście. 

Good luck :)

 

Praca na ocenę do 27 kwietnia

My dream town

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Drodzy uczniowie, tak jak obiecałam zapowiadam projekt na ocenę. O to szczegóły:

16 kwietnia 2020

Unit 5 Lesson 6

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Dzisiejszą lekcją chciałabym przygotować Was do pracy na ocenę, którą niebawem ode mnie otrzymacie. Dzisiaj postaramy rozwinąć umiejętności twórczego myślenia. W efekcie końcowym każdy z Was będzie potrafił stworzyć plan wymarzonego miasta i jednocześnie go wyczerpująco opisać.  

Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 58. Hasłem przewodnim dzisiejszej lekcji jest "Dream town", czyli miasto marzeń. W zadaniu 1 (podręcznik) zwróćcie uwagę na obrazki A i B. What buildings, shops and other places can you see in the pictures? They're dream towns- są to miasta marzeń. Wysłuchajcie nagranie śledząc tekst. Następnie zgadnijcie, która ilustracja przedstawia miasto zaprojektowane przez chłopca, A czy B?

Następnie zapraszam Was do ćwiczeń na stronę 55. Proszę Was o wykonanie zadania 1 i 2 oraz zadanie 2 strona 59.

Good luck :)

A tutaj Wasze odpowiedzi:

15 kwietnia 2020

Unit 5 Lesson 5

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Dzisiaj poznamy nazwy różnych budynków miejskich oraz zastanowimy się, co znajduję się w Waszym rodzinnym mieście. Na początek otwieramy podręczniki na stronie 57. Spójrzcie na sześć obrazków na stronie 57 w zadaniu 1. Przedstawiają różne budynki znajdujące się w mieście takie jak :

school - szkoła

hotel - hotel

hospital - szpital

post office - poczta

restaurant - restauracja

train station - stacja kolejowa

 

W ćwiczeniu drugim z naszego podręcznika, należy dopasować odpowiednią nazwę budynku miejskiego do właściwego obrazka oznaczonego literką od A do F. Aby ułatwić Wam to zadanie posłuchajmy rymowanki "In this town". Jej tekst znajdziecie na górze strony.

Po wysłuchaniu nagrania warto przypomnieć pewne zasady dotyczące opisywania otoczenia. Gdy chcemy powiedzieć, że jakiś budynek (jeden) znajduję się w mieście powiemy: 

There is a shop in this town.

Gdy chcemy powiedzieć, że tych budynków jest więcej w mieście, np. trzy, to powiemy:

There are three shops in this town.

Zwróćcie uwagę, jakie zaszły zmiany. Przede wszystkim zamiast IS mamy ARE, ponieważ przechodzimy z liczby pojedynczej na mnogą. Do rzeczownika SHOP dodałam końcówkę S, ponieważ chcę aby mój rzeczownik również był w liczbie mnogiej.

Teraz przypomnijmy przeczenia. Jak powiedzieć, że czegoś nie ma w mieście? Spójrzcie na obrazki:

Zwróćcie uwagę,  jeśli mówimy  że nie ma kliku sklepów czy szpitali to przed rzeczownikiem w liczbie mnogiej pojawia się zwrot ANY (co tłumaczymy jako ŻADNYCH).

Następne zadanie 3 z podręcznika, to ćwiczenie na podstawie nagrania. Wysłuchajcie go proszę o zastanówcie się, czy wiecie jakich wyrazów brakuje? Odpowiedzi można zapisać w zeszycie.

Aby utrwalić nazwy budynków miejskich oraz opisywanie miasta wykonajcie zadanie 1 i 2 ze strony 54 w ćwiczeniach. Pamiętajcie, aby w zadaniu 1 skorzystać z naklejek dostępnych w wewnątrz Waszych ćwiczeń.

Good luck :)

A tutaj przykładowe rozwiązania:

14 kwietnia 2020

Easter in the USA and Poland - extra task

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Z ogromną przyjemnością zamieszczam wszystkie prace dodatkowe nadesłane przez uczniów klasy 3. Wszystkie zostały nagrodzone najwyższą notą. Congratulations!

8 kwietnia 2020

Easter

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Mam nadzieję, że ostatnia gra memory sprawiła Wam ogromną przyjemność, tak jak i mi. Dzisiaj ostatnia lekcja związana z Wielkanocą. Zajmiemy się rozpoznawaniem i nazywanie symboli oraz zwyczajów związanych ze świętami Wielkanocy. Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 78.  Następnie  piosenka Wielkanocna i rozwiązywanie quizu. Are you ready? I'm sure YES! 

Na początek wysłuchajcie jak ludzie świętują Wielkanoc w Stanach Zjednoczony:

Jeśli uważnie wysłuchaliście nagrania, to z pewnością odpowiecie na moje pytania:

What country is it?

How people celebrate Easter in the USA?

What do children do at Easter in the USA?

A teraz kilka pytań dotyczących Naszych polskich tradycji Wielkanocnych?

Do children in Poland play games at Easter?

Is there  the Easter bunny?

Does the Easter bunny hide eggs in the garden?

Do the children put the eggs in the basket?

What do we put in the Easter basket in Poland?

What is the traditional Easter food in Poland? 

!UWAGA! Osoby chętne, które chcą otrzymać pozytywną oceną z języka angielskiego mogą zapisać swoje odpowiedzi (na wyżej wymienione pytania) w zeszycie do angielskiego. Docenię każdą pracę ;) Good luck!

Zwróćcie uwagę na obrazki oznaczone literami od A do G. Czy potraficie nazwać co się na nich znajduję? Podpowiem, że wytłuszczonym drukiem znajdziecie potrzebne nazwy w tekście "Easter in the USA". 

a. Easter Parade - parada Wielkanocna

b. Easter Egg Roll - turlanie pisanek

c. ham - szynka

d. Easter bunny - króliczek Wielkanocny

e. Easter Egg Hunts - polowanie na pisanki

f. basket - koszyczek

g. Easter eggs - pisanki

Przed nami piosenka Wielkanocna. Wysłuchajcie jej uważnie, a następnie przejdziemy do Quiz'u.

Ostatni element naszej lekcji świątecznej. Spójrzcie na pytania umieszczone w Quizie. Spróbujcie wybrać prawidłowy wyraz. Następnie wykonajcie zadanie 1 i 2 strona 78 w ćwiczeniach. 

Na zakończenie chciałabym Wam życzyć... 

HAPPY EASTER FULL OF JOY AND HAPPINESS! MAY YOU HAVE THE BEST EASTER EVER!

Best wishes everybody !

A tutaj Wasze rozwiązania:

7 kwietnia 2020

April Fool's Day and Easter

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Zagrajmy, zachęcam do spróbowania swoich sił w grze memory. Good luck!

6 kwietnia 2020

April Fool's Day

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Czas płynie nieubłaganie, it's Easter Time! Przed nami Święta Wielkanocne. Wprowadzamy się dzisiaj w świąteczny nastrój. Świętem poprzedzającym Święta Wielkanocne jest Prima Aprillis, czyli April Fool's Day. Spójrzcie w swoich podręcznikach na stronie 79, znajduje się tekst związany z obchodami Prima Aprillis w Wielkiej Brytanii.

Następnie odczytajcie wytłuszczone słowa w  tekście "April Fool's Day in the UK". Dopasujcie zdjęcia od A do F do wytłuszczonych wyrażeń. Powtórzcie angielskie wyrazy i ponowne wskażcie właściwe zdjęcia.

a. funny - zabawny

b. play tricks - robić psikusy

c. laugh - śmiać się

d. April Fool's Day - Prima Aprillis

e. fake stories - nieprawdziwe historie

f. have fun - dobrze się bawić

Spójrzcie na zadanie 3 z podręcznika strona 79. Od A do D znajdują się pomysły na primaaprilisowe żarty. Zastanówcie się, That's funny or That's not funny? Czy są to zabawne żarty, czy nie? What do you think?

a. Put salt in the sugar bowl. - wsypać sól do cukierniczki

b. Change the time on the clock. - zmień godzinę na zegarze

c. Turn everything upside down. - obróć wszystko do góry nogami

d. Put toilet paper in shoes. - włóż papier toaletowy do butów

Aby utrwalić nowe słownictwo przejdźmy do zadań. Wykonajcie zadanie 1, 2 i 3 ze strony 79 w Waszych ćwiczeniach.

 

A tutaj przykładowe rozwiązanie:

Następnie spróbujcie swoich sił w grze Quizlet, którą znajdziecie tutaj poniżej. W prawym dolnym rogu, możecie tryb nauki, np. Fiszki, Ćwiczenia, Testy.

Good luck:)

1 kwietnia 2020

UNIT 5 Lesson 4

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Zajrzyjmy do Waszych podręczników na stronę 56. Na początek sprawdzenie zrozumienia historyjki. Przeczytaj 6 zdań podanych w zadaniu 2, powiedz czy są prawdziwe (T) czy fałszywe (F). Odpowiedzi zapisujemy w zeszycie. 

Następne zadanie w podręczniku, zad.3. Przypominamy jak pytać, gdzie znajdują się różne sklepy oraz jak udzielać odpowiedzi, np. :

 a. Excuse me. I'm looking for a bakery.  There's a bakery on New Street.

b. Excuse me. I'm looking for a bookshop. There are two bookshops on New Street.

Pozostałe dwa przykłady C i D wykonajcie samodzielnie i zapiszcie w zeszycie.

Przechodzimy do zadania 4 z podręcznika. Wybierzcie jeden z obrazków i napiszcie w zeszycie krótki dialog. Zapytajcie gdzie znajduję się wybrany przez Was sklep z obrazka i udzielcie odpowiedzi, np. :

 c. Excuse me. I'm looking for a sweet shop. There's a sweet shop on Garden Street.

Następnie przed Wami the Bug twister, czyli łamaniec językowy. Spróbujcie powtórzyć:

There's a clothes shop on this street. Let's go there together.

Na koniec dla utrwalenia wiadomości wykonajcie zadania w ćwiczeniach: zad. 1 i 2 strona 53 oraz zad. 1 strona 59 (Work-out).

*uwaga w zadaniu 1 strona 59, zwróćcie szczególną uwagę na obrazki znajdujące się pod wywiadem. Symbolizują brakujące wyrazy w tekście. Pamiętajcie jednak, że ich kolejność jest przypadkowa i nie odpowiada kolejności luk w tekście.

Good luck :)

A tutaj przykładowe rozwiązanie:

31 marca 2020

UNIT 5 Lesson 4

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Dzisiaj powtarzamy nazwy rodzajów sklepów. Zapraszam Was do obejrzenia Spike's stickers. Czy wszystkie nazwy są już Wam znane?

30 marca 2020

UNIT 5 Lesson 3

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

It's a STORYTIME! Let's read a story. Przed nami dzisiaj bajka. Na stronie 54 i 55 w Waszych podręcznikach znajdziecie historyjkę w formie komiksu. A tutaj zapraszam Was do jej obejrzenia. 

Jeśli uważnie obejrzeliście film, spróbujcie zastanowić się, czy znacie odpowiedzi na moje pytania:

Where are the Bugs?

What do they see?

Where does Danny want to go?

What does Gary want to play?

Have the Bugs got a ball?

What does Gary say to the mosquito?

What does Molly want?

What have the Bugs got?

What does Gracie want?

 

Na koniec naszej lekcji, po proszę Was o wykonanie zadań w Waszych ćwiczeniach. Zadanie 1 i 2 strona 52. 

Good luck :)

A tutaj przykładowe wykonanie zadań. Thank you Małgosia :)

25 marca 2020

UNIT 5 Lesson 2

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Sprawdźmy dzisiaj czy potraficie zastosować konstrukcję "There is a …" lub "There are…". Kiedy chcemy powiedzieć: Tutaj jest sklep zoologiczny, zrobimy to mówiąc: There is a pet shop. Natomiast kiedy widzimy, że tych sklepów jest trzy możemy powiedzieć: There are three pet shops. Czy zauważyliście zachodzące zmiany w zdaniach? Mam nadzieję, że tak. Przede wszystkim należy pamiętać, że w liczbie pojedynczej wskazujemy zwrotem THERE IS, natomiast gdy mówimy o  więcej niż jednej rzeczy (tym samym mamy liczbę mnogą), posługujemy się zwrotem THERE ARE. Przed nami zadania do wysłuchania. Dołączam poniżej treść nagrań.

Spróbujcie wysłuchać lub przeczytać treść piosenki "On this street". Czy pamiętacie już, dlaczego raz mówimy "There is" a czasami "There are"? W zadaniu 2 strona 53 (podręcznik), wybierzcie prawidłową formę There's, która jest skrótem od There is lub There're, która jest skrótem od There are. Odpowiedzi możecie zapisywać w zeszycie do języka angielskiego. W zadaniu 3 strona 53 (podręcznik), należy udzielić prawidłowej informacji. Zwróćcie uwagę na mapę i powiedzcie, na jakiej ulicy znajdują się sklepy o które pytają w zadaniu? 

SŁOWNICTWO:

on the street- na ulicy

Excuse me,...- Przepraszam,...

I'm looking for...- Szukam...

everywhere- wszędzie

Zwieńczeniem naszej lekcji są zadania z ćwiczeń. Proszę wykonajcie zadanie 1 i 2 strona 51 (workbook-ćwiczenia).

Good luck :)

Przykładowe rozwiązanie przez Waszą koleżankę. Thank you Marcelina :)

23 marca 2020

UNIT 5 Lesson 1 i 2

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Dzisiaj powiemy sobie więcej o sposobach opisywania, co znajduje się w danym miejscu. A następnie będziemy dokładnie pytać o dany sklep i udzielać  informacji o tym, gdzie znajduje się sklep lub sklepy tego typu. Na początek obowiązujące Nas zasady przy zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi.

 

Budowanie zdań i przeczeń w liczbie pojedynczej:

Budowanie zdań i przeczeń w liczbie mnogiej:

Konstruowanie pytań:

Udzielanie krótkich odpowiedzi:

Do tematu udzielania informacji o drogę, czy gdzie znajduje się jakiś sklep, jeszcze wrócimy. Aby utrwalić nowy zasób słownictwa i kontstrukcje There is/ There are… wykonajcie na początek zadanie 1 i 2 strona 50 w Waszych ćwiczeniach.

Good luck:)

Przykładowe rozwiązanie zadań. 

P.S. Spike bought a skeleton ;) thank you Wojtek

20 marca 2020

UNIT 5

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Nauka to nie tylko zadania ale i zabawa. Dzisiaj czas na STORYTELLING. Zapraszam na obejrzenia The Berenstain Bears. Ciekawa jestem czy nazwy rodzajów sklepów Wam się przydadzą podczas oglądania? A może zapamiętacie jakieś nowe nazwy? 

Have a nice weekend my dear students ;-) 

19 marca 2020

UNIT 5 Lesson 1

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Waszym zadaniem na dzisiaj jest wyciąć Mini-flashcard's z Waszych ćwiczeń. Większość klasy 3a już wykonywała to zadanie, ale pozostali jeszcze nie. Proszę po wycięciu wklejcie je do zeszytu z języka angielskiego (można założyć nowy) oraz najważniejsze podpiszcie je. Dzisiaj dbamy o poprawny zapis nazw rodzajów sklepów. Bądźcie dokładni. Na końcu swoich podręczników znajdziecie słowniczek z Unit'u 5, możecie tam zajrzeć jeśli jeszcze macie kłopoty z nazwami. 

Good luck :)

Spójrzcie, tak poradził sobie Antek F. Brawo !

18 marca 2020

UNIT 5 Let's go shopping

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Rozpoczynamy przygodę z rozdziałem 5 Let's go shopping. Na początek zajmiemy się nazywaniem i rozpoznawaniem rodzajów sklepów. Na stronie 52 w Waszych podręcznikach znajdziecie nowe słownictwo. Skorzystajcie ze strony www.macmilaneducationeverywhere.com, aby wysłuchać jak poprawnie wymawiamy każdy z wyrazów. Dodatkowo w prawym górnym rogu macie link do zadań na stronie https://quizlet.com/subject/bugs-team-3-unit-5/. Tam znajdziecie więcej zadań na poprawną wymowę i pisownię nowych słów. Przesyłam także treść rymowanki "I like shopping".  Zachęcam do wykonania wszystkich aktywności dostępnych na macmilaneducationeverywhere.com tj. Memory game, flashcards, "I like shopping" chant, Spike's stickers.

Good luck :)

17 marca 2020 

SAINT PATRICK'S DAY

KLASA 3A, 3B, 3C, 3D

Drodzy uczniowie, musicie wiedzieć, że dzień 17 marca jest bardzo ważnym dniem. Dokładnie dzisiaj obchodzimy Dzień Św. Patryka, tzw. Saint Patrick’s Day. W dniu Św. Patryka w miastach Irlandii i nie tylko (również w Stanach Zjednoczonych Ameryki) odbywają się huczne parady, gdzie wesoło rozbrzmiewa irlandzka muzyka. Podaje się zielone piwo (z dodatkiem zielonego barwnika), a nawet czasami farbuje się na zielono rzeki. W Irlandii z uwagi na religijny charakter święta przed właściwymi obchodami wielu ludzi uczestniczy we Mszy św. tradycyjnie ofiarowanej w intencji misjonarzy całego świata.

Spójrzcie na symbole tego święta. Dzień Św. Patryka kojarzony jest z wszechobecną zielenią, koniczynkami oraz krasnalami tzw. Leprechauns, które chodzą po świecie pod postacią staruszka o niewielkim wzroście, w szewskim skórzanym fartuchu, z charakterystycznym kapeluszem na głowie, z dwiema magicznymi sakiewkami i młotkiem w ręku. Pamiętajcie jednak, że pieniądze to wielka słabość Leprekonów. Oglądają i sprawdzają każdy grosik i dokładnie ich pilnują w swoim złotym garncu, który jest ich najcenniejszym skarbem. Wielu śmiertelników chciało go zdobyć, ale nikomu się to jeszcze nie udało.

 

Tutaj słownictwo związane ze świętem Św. Patryka:

Trochę historii:

 

 

St. Patrick's Day z perspektywy Waszej rówieśniczki i youtuberki Pusheen Girl:

 

 

Sprawdźcie czego się nauczyliście. Wykonajcie krzyżówkę. Good luck !

p.s. Drodzy rodzice na drugiej stronie dokumentu są odpowiedzi ;)

ZADANIE DODATKOWE!

Wyobraź sobie, że znalazłeś pod swoim łóżkiem małego Leprekona, czyli skrzata. Jeśli go uwolnisz spełni Twoje trzy życzenia. Co byś sobie życzył/życzyła? Co byłoby dla Ciebie najważniejsze?

Pamiętajcie, aby użyć w zdaniach konstrukcji : I would like to..., I want to... lub I wish... (chciałabym/chciałbym). np. I would like to have a car. I want to be a teacher, because I like children.

Good luck:)

 

16 marca 2020

Revision Unit 4 My busy day

KLASY 3A, 3B, 3C, 3D

Na dobry początek materiały związane z ostatnim rozdziałem, czyli Unit 4 My busy day. Ostatnio powtarzaliśmy słownictwo związane z codziennymi czynnościami oraz określaliśmy godziny.

Zadaniem klas 3 w załączonym pliku Bugs Team 3 znajdziecie zadania powtórkowe. To sprawdzenie jak wiele już się nauczyliśmy. Czekam na Wasze rozwiązania, adres mailowy: kiewelaleksandra@gmail.com

Pamiętajcie, że każdy z uczniów ma dostęp do materiałów pomocniczych za pośrednictwem strony internetowej www.macmilaneducationeverywhere.com. Szczegółowe informacje jak się zarejestrować, znajdują się na wewnętrznej stronie okładki Waszych ćwiczeń Bugs Team 3 Workbook.

Good luck :)

 

Add comment

Comments

There are no comments yet.

Create Your Own Website With Webador