Bugs Team 1

24 czerwca 2020

Goodbye and see you next year!

Klasa 1d

Dear students!

Dzisiejszym postem chciałabym Wam wszystkim podziękować za niezwykłą obecność na lekcjach online i tych stacjonarnych w szkole. To była dla mnie wielka próba, czy mimo otaczających przeciwności, uda nam się w niemniejszym stopniu kontynuować przygodę z językiem angielskim. Mam nadzieję, że z uśmiechem będziecie wspominać tegoroczne lekcje.  Gdyby nie Wy drodzy uczniowie i rodzice ten rok wyglądałby z pewnością zupełnie inaczej. Podziękujcie koniecznie swoim rodzicom ode mnie. Z niektórymi z Was może uda się spotkać w piątek na rozdaniu świadectw. Jeśli nie, to życzę Wam THE BEST HOLIDAY EVER !  W tym roku wszyscy na nie zasłużyliśmy. 

Mówię Wam: SEE YOU NEXT YEAR! (I hope...) 

You've got a friend in me ♥

Ms. Ola

15 czerwca 2020

Mini-play: The Three Bears

Klasa 1d

Hello my students!

Po wysłuchaniu opowiadania "The Three Bears" sprawdźcie jak wiele udało wam się zapamiętać. Do każdej scenki przygotowałam kilka pytań lub zagadek. W miejsca kropek należy uzupełnić brakujące słowo. Good luck :)

Scenka 1.

How many bears are there? Who’s got the big bowl/chair/bed?

Who’s got the small bowl/chair/bed?  Who’s got the tiny bowl/chair/bed?

Scenka 2.

Who’s hungry? Does Baby bear like chicken? Baby bear wants ...

Is the soup hot?  The bears go for a ...

Scenka 3. 

Daddy bear says ‘Hello’ to ...

Mummy bear says ‘Hello’ to ... Baby bear says ‘Hello’ to ... and ...

Can Baby bear play with the bugs now? 

Scenka 4.

Who’s this? She’s (hungry/sleepy).
Who can help her?  Can you say the Magic elf spell? Jump, turn...
What can Goldilocks see?

Scenka 5.

Goldilocks eats ...

Is Goldilocks sleepy? Does she lie down on the bed? 

Scenka 6.

Baby bear asks ‘Where’s my ...’?

in the bed?  Does Baby bear want to play with Goldilocks?

Does Goldilocks run away? 

Scenka 7.

Is Goldilocks hungry/sleepy? Does she want to play with Baby bear?

Baby bear and Goldilocks see the...

Colin says ‘Come and listen to our ...’.

Scenka 8.

Who sings and dances with the Bugs Team?

10 czerwca 2020

Mini-play: The Three Bears

Klasa 1d

Hello my students!

Przed nami już ostatnia historyjka w tym roku szkolnym, która wieńczy naszą pracę z podręcznikiem Bugs Team 1.  Na stronach od 93 do 95 znajdziecie komiks do Naszej historii. Zapraszam do wysłuchania i przeczytania historyjki.

8 czerwca 2020

The Alphabet - ćwiczenia z kaligrafii

Klasa 1d

Hello My Dear Students!

Zanim będziemy wypoczywać na upragnionych wakacjach, przed nami ćwiczenia z kaligrafii. Ułatwią one naukę pisania liter oraz pomogą w łączeniu ich w wyrazy. Spójrzcie proszę na obrazek i spróbujcie powiedzieć alfabet w języku angielskim , wskazując kolejno na obrazki, które rozpoczynają się od podanych liter. 

Aby utrwalić alfabet w języku angielskim , wysłuchajcie nagrania. Znajdziecie tam kilka piosenek oraz rymowanek związanych z poprawną wymową alfabetu w języku angielskim. 

Na koniec przejdziemy do ćwiczeń i nauki alfabetu i kaligrafii w praktyce. Wykonajcie ćwiczenia ze strony 90 i 91 oraz 92 i 93.

Good luck :)

3 czerwca 2020

Goodbye Bugs Team - lekcja na ZOOM

Klasa 1d

Hello My Dear Students!

Przypominam drodzy uczniowie klasy 1d, że dzisiaj na lekcji ZOOM o godzinie 13 widzimy się w maskach lub przebraniach. Jest to wyjątkowa lekcja, gdzie z okazji już minionego Dnia Dziecka zobaczymy się po raz kolejny ale trochę w innym wydaniu. Zapraszam i zachęcam do zrobienia maski lub ubrania kostiumu na to spotkanie. Już nie mogę się doczekać.

Dzisiejszą lekcją pożegnamy Bugs Team słowami "Goodbye and see you soon", ponieważ jak już wspomniałam spotkamy się z Bug Detectives w następnym roku szkolnym. 

Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 75, rozpoczynamy lekcję.

W zadaniu 1. zwróćcie uwagę na obrazki oznaczone literami od A do D. Which holiday places can you see? Natomiast od 1 do 4 oznaczeni są bohaterowie Bugs Team. Who can you see there? 

Listen and match with your fingers.   Wysłuchajcie nagrania i połączcie obrazki miejsc z właściwymi postaciami zgodnie z nagraniem. Obrazki łączymy wskazując palcem.

Przyszedł czas na pożegnalną piosenkę. Wysłuchajcie nagrania i spróbujcie zaśpiewać razem z Bugs Team. Poniżej znajdziecie tekst piosenki, a w nawiasach instrukcje do tańca, które może podczas śpiewania wykonywać.

Goodbye Goodbye, Colin! (dzieci machają postaci na obrazkach w podręczniku)

Have a great holiday. (robimy obrót)

Goodbye, Colin! (machamy do postaci na karcie obrazkowej)

We love you! Hurray! (kładziemy rękę na sercu, a następnie klaszczemy)
Goodbye, Lucy! (jw.)

Have a great holiday. Goodbye, Lucy! We love you! Hurray!
Goodbye, Bella! (jw.)

Have a great holiday. Goodbye, Bella! We love you! Hurray!
Goodbye, Gary! (jw.)

Have a great holiday. Goodbye, Gary! We love you! Hurray!
Goodbye, Bugs Team! (machamy w stronę wszystkich postaci na obrazkach w podręczniku)

Have a great holiday! (jw.)

Goodbye, Bugs Team! See you next school year! Hurray! (machamy na pożegnanie i unosimy ręce)

Na zakończenie przypominam o Naszej wyjątkowej lekcji na ZOOM oraz załączam ćwiczenia, które będziemy razem rozwiązywać.

See you soon!

Ms. Ola

1 czerwca 2020

Happy Children's Day

Klasa 1d

Hello My Dear Students!

Today is a very special DAY. It's the 1st of June - Children's Day. Due to this day I want to wish you all the best and lots of love and happiness. May you have the best day ever.

I'm going to celebrate your day with English language, therefore my today's post is devoted to Children's Day, but in English ;) I hope you will keep up with me...

Have you ever thought that children could take over a world? Let's make it happen. Remember that you have right to be heard. How different would our world be if we truly listened to children?  This Children’s Day, we will get a glimpse at what would happen. Let's check how your colleagues give an advice for adults.

Let's take a look at your rights. If we really want to celebrate your Day, we'll remind you your rights. Before we start, you have to know what is The United Nations Convention on the Rights of the ChildIt is an important agreement by countries who have promised to protect children’s rights. The Convention on the Rights of the Child explains who children are, all their rights, and the responsibilities of governments. All the rights are connected,  they are all equally important  and they cannot be taken away from children.

Children's rights are very important in world's life. You are the future of the world. If adults take care of young people, we can change the world. If teachers educate children with passion, they can influence them for the rest of their lifes. Remeber you have right to education. You have to discover your own potential. Everybody has something unique, just never give up. You can meet new people, have friends (which is freedom of association). Speak your mind- it's your freedom of thought, belief and religion. Share your views, everybody should respect the way you are. 

Let's watch how Ruby and Jack understand Children's rights.

I hope you are more aware of your rights and you enjoy it. Now you can celebrate your day freely. You are the salt of the Earth! Remeber that :) 

To sum up, I want to share some wishes with you.

Happy Children's Day!

Ms. Ola

26 maja 2020

Mother's Day - spotkanie na ZOOM

Klasa 1d

Hello my students! Na poprzedniej lekcji rozpoczęliśmy świętowanie z okazji Dnia Mamy oraz już niedługo Dnia Taty.  Zapraszam Was do wspólnego rozwiązywania zadań na lekcji przez portal zoom. Szczegółowe informację oraz możliwość dołączenia, znajduję się w terminarzu klasy w dzienniku Librus. 

Termin spotkania: klasa 1d - 27.05.2020 godz. 13

Na spotkanie proszę przygotować ćwiczenia i podręcznik Bugs Team 1.

Zachęcam do wysyłania swoich prac z okazji Dnia Mamy.

See you soon :)

25-27 maja 2020

Happy Mother's Day/Father's Day

Klasa 1d

Hello my students! Wielkimi krokami zbliżamy się do wyjątkowego święta. It's Mother's Day! Wielu z Was na pewno wie, że 26 maja w Polsce wypada Dzień Mamy, a Dzień Taty 23 czerwca.  Z tej okazji dzisiejsza lekcja będzie poświęcona tym świętom.

Musicie wiedzieć, że Dzień Mamy i Dzień Taty to świta międzynarodowe. Oprócz Polski w tym samym czasie obchodzi się je w Indiach, Nepalu czy w Nikaragui. W Wielkiej Brytanii święta te przypadają zawsze w niedzielę, więc daty są ruchome: Mother’s Day świętowany jest trzy tygodnie przed Niedzielą Wielkanocną, a Father’s Day w trzecią niedzielę czerwca. Obchody są podobne jak w Polsce, np. dzieci obdarowują rodziców prezentami.

Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 79. Sprawdźmy w zadaniu 1. Jakimi prezentami można obdarować swoich rodziców? What presents do mummy and daddy get from children? Wysłuchajcie nagrania.

Skoro świętujemy to nie może zabraknąć z tej okazji piosenki. Wysłuchajcie "I love you song" i spróbujcie się dołączyć. Melodia powinna być wam dobrze znana. 

Następnie przechodzimy do zadania 3.  Wysłuchajcie nagrania i odnajdźcie prawidłowe obrazki. 

Na zakończenie drodzy uczniowie zadanie dla Was. Wykonajcie laurkę lub kartę dla Waszych rodziców. Nie zapomnijcie dopisać krótkich życzeń, np. Happy Mother's Day and Father's Day.,  I love you!, You're the best!, itd. Pochwalcie się swoimi pracami i wyślijcie je do mnie na adres: kiewelaleksandra@gmail.com. Może ktoś z Was ma inny pomysł na prezent (własnoręcznie wykonany). Jest bardzo ciekawa.

Good luck :)

P.s. obejrzyjcie krótką bajkę w temacie naszej lekcji. Zobaczcie sami co przygotowały dzieci dla swojej mamy. 

20 maja 2020

Goodbye, Bugs Team - spotkanie na ZOOM

Klasa 1d

Hello my students! Na poprzedniej lekcji poznaliśmy miejsca, gdzie możemy spędzić wakacje. Aby utrwalić i przećwiczyć poznane słownictwo, zapraszam Was do wspólnego rozwiązywania zadań. Każda klasa ma zaplanowaną lekcję przez portal zoom. Szczegółowe informację oraz możliwość dołączenia, znajduję się w terminarzu każdej klasy w dzienniku Librus. 

Termin spotkania: klasa 1d - 20.05.2020 godz. 13

Na spotkanie proszę przygotować ćwiczenia Bugs Team 1. Będziemy rozmawiać na temat historyjki z poprzedniej lekcji.

UWAGA! Ćwiczenia będziemy robić razem, nie wykonujcie ich sami. Informacja dla osób, które nie mogą być na lekcji online, będziemy wykonywać ćwiczenia ze strony 72.

See you soon :)

18 maja 2020

Goodbye, Bugs Team

Klasa 1d

Hello my students! Dzisiejsza lekcja, będzie pierwszą pożegnalną lekcją z Bugs Team. Wspólnie poznaliśmy: Collina, Lucy, Belle i Gary'ego. Każdy z bohaterów wniósł coś ciekawego na Nasze lekcje. Dzięki nim przygoda z nauką języka angielskiego upłynęła nam w bardzo miłym nastroju. A skoro żegnamy się z Bugs Team to tematyka Naszych lekcji będzie wakacyjna. Za moment poznamy miejsca wakacyjne, gdzie możemy spędzić Nasze wakacje.

Zacznijmy, na początek przyjrzyjcie się uważnie obrazkom i powtarzajcie z lektorem ich poprawną wymowę. 

 

Teraz jesteście już gotowi na wysłuchanie historyjki Bugs Team. Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 74. Przyjrzyjcie się obrazkom i wysłuchajcie nagrania.

Jeśli uważnie wysłuchaliście bajki, to czas na pytania. Spróbujcie zastanowić się nad odpowiedziami.

 Is it holiday time? 

Is Colin/Gary sad?

 Who wants to go to the sea?

Who wants to go to the lake?

Do Gary and Lucy want to go to the sea/lake?

 Who wants to go to the mountains?

Who wants to go to the country?

Do Colin and Bella want to go to the mountains/country?

 Is Lucy happy?

Does Bella/Gary know what to do? 

Who’s got an idea?

 Who says ‘Let’s go on the bugs holiday tour’?

 Are the bugs happy?

 Are the bugs going on holiday?

Are they happy?

What do all they say?

Do you want to go on tour with the bugs?

Jeśli znacie odpowiedzi na wymienione pytania to znaczy, że jesteście gotowi na wspólną lekcję na ZOOM. Możecie przygotować odpowiedzi w zeszycie.

Good luck :)

12 maja 2020

Unit 6 Meeting someone - spotkanie na ZOOM

Klasa 1d

Hello my students! Na poprzedniej lekcji poznaliśmy nazwy czynności czasu wolnego. Aby utrwalić i przećwiczyć poznane słownictwo, zapraszam Was do wspólnego rozwiązywania zadań. Każda klasa ma zaplanowaną lekcję przez portal zoom. Szczegółowe informację oraz możliwość dołączenia, znajduję się w terminarzu każdej klasy w dzienniku Librus. 

Termin spotkania: klasa 1d - 13.05.2020 godz. 13

Na spotkanie proszę przygotować ćwiczenia Bugs Team 1, strona 89.

UWAGA! Ćwiczenia będziemy robić razem, nie wykonujcie ich sami.

See you soon :)

11 maja 2020

Unit 6 Meeting someone

Klasa 1d

Hello my students! Na dzisiejszej lekcji nauczymy się rozpoznawać i nazywać osoby z Waszego najbliższego otoczenia.  Posłuchamy jak inne dzieci przedstawiają się i witają z nowo poznanymi osobami. My też się tego nauczymy. Na początek otwórzcie swoje podręczniki na stronie 91. 

Zwróćcie uwagę na pięć obrazków w zadaniu 1 (podręcznik). Za moment usłyszycie nagranie. Na początku po kolei każdą z czynności na obrazku. Bądźcie jednak uważni i starajcie się wskazywać każdy obrazek zgodnie z tym co usłyszycie.

Mam nadzieję, że dokładnie wskazywaliście obrazki, bo druga runda już nie była zgodnie z kolejnością obrazków. Aby utrwalić nazwy osób z najbliższego otoczenia, obejrzyjcie jeszcze krótki film z flashcard'ami. 

OK, let's say and act out the rap. Moi drodzy a teraz czas na rap. Wysłuchajcie uważnie, następnie spróbujcie powtarzać i odegrać treść rymowanki. Spójrzcie na treść rapu oraz na gesty w nawiasach:

One, two, three (pokazujemy odpowiednią liczbę palców)

Say the words with me: (kiwamy ręką zachęcająco)

Best friend, aunt, cousin, classmate, uncle (wskazujemy odpowiednie postaci na zdjęciach w książce)

Classmate, uncle, best friend, cousin, aunt (jw.)

Yeah! (triumfalnie podnosimy prawą rękę z zaciśniętą pięścią)

Przechodzimy do zadania 3 (podręcznik). Who can you see? 

Nazwijcie proszę osoby, które widzicie na obrazkach w zadaniu 3.

aunt - ciocia

uncle - wujek

classmate - kolega/koleżanka z klasy

best friend - najlepszy przyjaciel/ przyjaciółka

cousin - kuzyn/kuzynka

Posłuchajcie teraz czterech wypowiedzi. Wskażcie prawidłowe osoby usłyszane w nagraniu. 

Odpowiednia kolejność to:

1 b – uncle, 

2 b – cousin,

3 a – aunt,

4 a – best friend

Spójrzcie na zadanie 4 (podręcznik). Who's this? Zgadnijcie, kim są dla siebie osoby na zdjęciach A, B i C. 

Waszym zadaniem będzie wysłuchać dialogów i wybrać, do którego zdjęcia się odnoszą. Uwaga, usłyszycie tylko dwa dialogi, a mamy trzy zdjęcia. Zatem do jednego zdjęcia nie ma nagrania. Podczas słuchania nagrania, wskazujcie odpowiednie zdjęcia.  

 Sprawdźmy odpowiedzi:

pierwszy dialog – zdjęcie a,

drugi dialog – zdjęcie c

Ciekawa jestem, czy zrozumieliście znaczenie wyrażenia: Nice to meet you (too). Oznacza ono: Mi Ciebie też miło poznać.

Zapamiętajcie, że w ten sposób możecie odpowiedzieć każdemu kto przywita się z Wami słowami: Hello, nice to meet you. Spróbujcie w domu odegrać ze swoimi bliskimi, krótką scenkę. Niech jedno z Was wcieli się w rolę osoby z bliskiego wam otoczenia, np. uncle, aunt, czy classmate. Tak może wyglądać przykładowa scenka:

Me: Mum, this is my classmate Tom.

Mum: Hello Tom, nice to meet you.

Tom: Hello, nice to meet you too.

Na zakończenie naszej lekcji zapraszam Was do gry. Sprawdźcie, czy zapamiętaliście angielskie nazwy osób z bliskiego Wam otoczenia.

Good luck :)

7 maja 2020

Gallery of plants

Klasa 1d

Hello my students! Zamieszczam w Naszej galerii roślin Wasze uprawy. Zachęcam Was do nadesłania swoich.

6 maja 2020

CLIL: A world of plants

Klasa 1d

Hello my students! Dzisiaj nauczymy się rozpoznawać i nazywać niezbędne czynniki do wzrostu roślin oraz poznamy sposoby hodowania roślin. Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 73. Na początek zanim przejdziemy do roślin, odpowiedzcie na pytanie: Which food groups are from plants? 

Fruit and vegetables are from plants. 

Mam nadzieję, że bez problemu poradziliście sobie z tym pytaniem. Czy wiecie, że owoce i warzywa to rośliny. Na pewno TAK. Musicie też wiedzieć, że rośliny potrzebują czterech rzeczy aby pięknie się rozwijać. Wysłuchajcie rymowanki What plants need, a dowiecie się czego potrzebują rośliny. 

Czy teraz już wiecie jakich czterech elementów potrzebują rośliny aby zdrowo rosnąć? What four things do plants need to grow?

water - woda

soil - ziemia/gleba

sun - słońce

air - powietrze

To dzięki tym składnikom mamy owoce i warzywa. Każdy z wymienionych składników jest niezbędny. Dlatego pamiętajcie aby dbać o swoje domowe ogródki, czy rośliny doniczkowe. 

Spójrzcie na obrazek w zadaniu 1 (podręcznik). Mam do Was kilka pytań: 

Who’s this? (The Bugs Team)

Where are they? (in the garden)

What food groups can you see? (fruit and vegetables)

Are they from plants? (yes)

Chciałabym teraz abyście wysłuchali co mają do powiedzenia Bugs Team. Co ich zdaniem jest niezbędne roślinom i czy wiedzą jak prawidłowo o nie dbać.

Aby upewnić się, że nie tylko znacie ale też wiecie jak napisać nazwy czterech składników potrzebnych do wzrostu roślin, znajdźcie je w grze Wordsearch.

Przejdźmy do zadania 3 (podręcznik). What can you see there? Co tam widzicie? 

I can see soil, plant, cup, hand and seeds. (Ja widzę ziemię, kubek, dłoń i nasionka.)

Przed Wami "Lucy's Lab - find out about plants". Lucy zaprasza Was do wykonania eksperymentu. Będziecie potrzebować: kubek po jogurcie, trochę ziemi i nasionka, np. rzeżuchy, rzodkiewki, czy słonecznika. Po dzisiejszej lekcji doskonale już wiecie w jakich warunkach rośnie się roślinom najlepiej. Kto chce może wykonać eksperyment i wysłać mi efekty na maila: kiewelaleksandra@gmail.com. Może ktoś z Was już sadził jakieś rośliny i chce pokazać jak się nimi opiekuje. Każda praca dodatkowa będzie przeze mnie nagrodzona. Liczę na Waszą kreatywność.

Na zakończenie lekcji proszę otwórzcie ćwiczenia na stronie 71 i wykonajcie zadanie 1 i 2.

Good luck :)

4 maja 2020

Review Unit 5 and 6

Klasa 1d

Hello my students! Na dzisiejszej lekcji powtórzymy zdobytą wiedzę z rozdziału 5 i 6. Na początek przygotowałam dla Was krótki QUIZ. Do rozwiązania tego Quiz'u przygotujcie podręczniki Bugs Team 2. Na pewno się przydadzą. 

Po krótkiej intelektualnej rozgrzewce otwórzcie swoje podręczniki na stronie 72. Przed Wami gra planszowa Bugs Board Game. Gra przeznaczona jest dla minimum 2 graczy. Każdy uczestnik gry kładzie na polu startowym w swoim podręczniku pionek. Rzucamy kostką na przemian z innym uczestnikiem gry i mówimy, o ile pól musimy się poruszyć, np. six. Ilość pól musi być równa ilości oczek na kostce, którą wyrzuciłeś. Jeśli dany uczestnik stanie na polu z obrazkiem, musi powiedzieć, co się znajduje na obrazku, np. carrot. Gracz, który pierwszy stanie na polu końcowym, wygrywa grę.  

Za nami quiz i gra planszowa. Następnym Waszym zadaniem będzie wykonanie ćwiczeń powtórzeniowych. Będzie to zadanie 1, 2 i 3 strona 70.

Good luck :)

29 kwietnia 2020

CUMULATIVE REVIEW

Klasa 1d

Hello my students! Dzisiejszą lekcją kończymy przygodę z rozdziałem 6. Mam nadzieję, że się nie nudziliście ;) Otwórzcie proszę podręczniki na stronie 71. Waszym zadaniem będzie wysłuchać nagrania, odnaleźć i wskazać właściwe elementy obrazka (zad.2).

Pozostało dla Was jedno z ostatnich ćwiczeń, które zawsze robiliśmy razem i bardzo je lubiliście. 

Zapraszam Was do ćwiczeń na stronę 68. Przed Wami gra językowa Build-up oraz zadanie 2, czyli liczenie owadów. Do gry Build-up zaproście swoją rodzinę. Poproście, aby na przemian z Wami zaproponowali Wam następny ruch w grze.

Good luck:)

A tutaj Wasze odpowiedzi:

27 kwietnia 2020

Unit 6 Lesson  8 - REVIEW

Klasa 1d

Hello everybody! Przed nami powtórzenie materiału z rozdziału 6. Mam nadzieję, że już świetnie znacie członków rodziny oraz zwierzęta domowe i wiecie także jak możemy opisać naszą rodzinę. Aby przypomnieć Wam najważniejsze informację, obejrzyjcie powtórzeniowy film. Pamiętajcie o wykonywaniu zadań zgodnie z poleceniami na nagraniu, tak by w pełni sprawdzić swoje umiejętności.

 

Po wysłuchaniu nagrania zapraszam Was do wykonania ćwiczeń ze strony 67 oraz 83. Pamiętajcie o uważnym czytaniu poleceń. W zadaniu 2 na stronie 83 należy przykleić fragmenty tajemniczego obrazka. Przypominam , że znajdziecie je na rogach stron Waszych ćwiczeń w rozdziale 6. 

Good luck :)

A tutaj Wasze odpowiedzi:

the 23rd of April 2020

English Language Day

Class 1d

Welcome everybody! Today is English Language Day. Please, don't panic ;) Everything is OK with your computer or laptop. All you have to know is that our lesson is going to be ONLY in English, just for one day. 

First of all, let's look at the English Language Day cloud. Here you have the most important information that you should know about this special day.

Let’s learn a little bit more about English language. There are different variations, for example: Canadian English, UK English, Scots English, and American English. All they have their own little colloquialisms and slang that differ broadly from each other.

Please, watch short film about various accents of English language. Try to notice the differences between Australian English, British English and American English.

Now it's time for the trip around London. You should know that London is the capital city of England, well-known for British English accent. What's more England is part of the United Kingdom also called the U.K., consists of a group of islands. It is a unique country made up of four nations: England, Wales, Scotland, and Northern Ireland. England, Wales, and Scotland also make up Great Britain.

Let's go sightseeing with Peppa Pig. She's visiting London today :)

How was it? They have some much fun! 

To sum up our lesson, let's play a game. Thank you for today dear students. I hope you enjoyed our ELD lesson.

Happy English Language Day :) 

22 kwietnia 2020

Unit 6 Lesson 7

KLASA 1D

Otwórzcie proszę podręczniki na stronie 69. Spójrzcie na obrazek w zadaniu 1. i Musicie wiedzieć, że w Wielkiej Brytanii popularne są piosenki dla dzieci, których treść odgrywa się za pomocą palców u rąk. Na dzisiejszej lekcji poznacie właśnie jedną z takich piosenek. Wysłuchajcie nagrania, czy znacie już tą piosenkę? "Family finger song"?

Spróbujcie zaśpiewać tą piosenkę jednocześnie pokazując. Unieś rękę do góry, przy każdej zwrotce pokazuj rozczapierzone palce prawej ręki i kiwaj odpowiednim palcem symbolizującym postać z piosenki: daddy – kciuk, mummy – palec wskazujący, brother – środkowy palec, sister – palec serdeczny, baby – mały palec.  Naśladujcie gesty i zaproście do wspólnej zabawy pozostałych członków rodziny. Czy znacie znaczenie zwrotu "How do you do?", które pojawia się w piosence? Po polsku, jest to zwrot formalny, przy którym zazwyczaj osoby podają sobie ręce. Oznacza to, w wolnym tłumaczeniu "Jak się masz?"

Za chwilę wysłuchamy dialogu, w którym jedna osoba szuka drugiej. Proszę, abyście odgadli, jakie pytanie zadaje osoba szukająca. 

Spróbujcie w parach odegrać dialog, w którym jedno kuli   się i „chowa”, a drugie go szuka. Następnie zamieńcie się rolami. Poproście domowników o pomoc w odegraniu dialogu. 

Child (calling out): Hello! Hello!

Adult: Where are you?

Child: Here I am! Adult: How do you do?

Child: How do you do?

Spójrzcie teraz na ćwiczenie 3 strona 69 w podręczniku. Zdjęcia przedstawiają dzieci z Wielkiej Brytanii i ich rodziny. Wymieńcie proszę członków rodziny z każdego zdjęcia. Następnie wysłuchajcie nagrania i wskażcie właściwą kolejność zdjęć (odpowiedzi: 1 c, 2 a, 3 b).  

Podsumowując naszą lekcję wykonajcie zadania na stronie 66, ćwiczenie 1 i 2.

Good luck :)

A tutaj pierwsze rozwiązania:

20 kwietnia 2020

Unit 6 Lesson 6

KLASA 1D

Na dzisiejszej lekcji poprzez różne gry i zadania będziemy ćwiczyć umiejętność podejmowania decyzji. Otwórzcie swoje podręczniki na stronie 68. I have a question for you:  What pets can you see?  I can see:

1. cat

2. mouse

3. dog

4. parrot

5. fish

A teraz zastanówcie się:  Which pet do you want?

I want a dog. Dog is clever and funny.

A teraz posłuchajcie nagrania do zadanie 1 z podręcznika. Dowiedziecie się czym charakteryzują się wymienione wcześniej zwierzęta i co potrafią robić. Może to Wam pomoże w podjęciu decyzji Which pet do you want? (Jakie zwierzę chcielibyście mieć?)

Czy już zdecydowaliście?  Musicie wiedzieć, że zwierzę to nie tylko przyjemności ale i obowiązek. Nie jest to najłatwiejsza decyzja. 

Teraz aby zapamiętać zwierzęta, wykonamy książeczki z pomocą szablonów z ćwiczeń. Let’s make the pet mini-book. Wyjmijcie szablon książeczki z Zeszytu ćwiczeń. Następnie wycinamy je i składamy. 

Kolejne zadania to ćwiczenia. Po wykonaniu książeczek otwieramy ćwiczenia strona 65. Wykonujemy  zadanie 1 i 2.  

Good luck :)

16 kwietnia 2020

Family tree - projekt na ocenę

KLASA 1D

Wszyscy mamy rodziny, małe i te duże, blisko czy daleko. Są to ludzie, z którymi dzielimy wspomnienia oraz osoby które znają nas najlepiej na świecie. Każda rodzina jest wyjątkowa, dlatego dzisiaj zaplanowałam dla Was projekt na ocenę.

Połączymy przyjemne z pożytecznym. Świętujemy nasze wyjątkowe więzy rodzinne. Waszym zadaniem będzie stworzyć "Family tree", czyli drzewo genealogiczne Waszej rodziny. To, jak duże będzie zależy od Was, technika dowolna. Proszę o wykonanie prac na kartce A4. Podpiszcie członków rodziny w języku angielskim. 

Mogą to być drzewa tradycyjne z typową budową drzewa, ale może ktoś zechce stworzyć bardziej nietypowe drzewo genealogiczne. Jakąkolwiek opcje wybierzecie na pewno będzie wspaniała.

Wysyłajcie swoje prace na maila kiewelaleksandra@gmail.com lub przez Librusa. Prace wysyłamy do 27 kwietnia.

Poniżej zamieszczam kilka moich ulubionych pomysłów na "Family tree".

Good luck:) 

15 kwietnia 2020

Unit 6 Lesson 5

KLASA 1D

Dzisiaj poznamy nazwy cech charakteru oraz zastanowimy się, jakie cechy charakteru posiadają członkowie rodziny. Na początek otwieramy podręczniki na stronie 57. Spójrzcie na pięć obrazków na stronie 57 w zadaniu 1. Przedstawiają różne cechy charakteru takie jak:

friendly - przyjacielski

clever - mądry

funny - zabawny

noisy - hałaśliwy

shy - nieśmiały

Następnie spójrzcie na zadanie 2 w Waszych podręcznikach. Przyjrzyjcie się uważnie pięciu obrazkom i zastanówcie się jakie cechy charakteru mają przedstawieni na obrazkach członkowie rodziny. Aby ułatwić Wam to zadanie wysłuchajcie rymowanki "Family character".

Czy już wiecie jakie cechy charakteru mają członkowie rodziny? Sprawdźmy:

Mummy is friendly.

Daddy is funny.

Brother is clever.

Sister is shy.

Grandpa is noisy.

Aby utrwalić zdobytą wiedzę zapraszam Was do ćwiczeń. Wykonajcie zadanie 1 i 2 na stronie 64 oraz zadanie 2 strona 69.

Good luck :)

A tutaj pierwsze nadesłane rozwiązanie:

8 kwietnia 2020

Easter games

KLASA 1D

Czy znacie jakieś Wielkanocne zabawy? Bardzo popularną zabawą w Stanach Zjednoczonych jest Easter Egg Roll. Jest to wyścig, w którym dzieci turlają jajko po trawie łyżką. Kto pierwszy dotrze na metę z całym jajkiem, wygrywa wyścig. Inną popularną zabawą w Wielkiej Brytanii jest Easter Egg Hunt. To znana zabawa Wielkanocna, polegająca na znalezieniu jak największej ilości pisanek (Easter eggs) ukrytych w trawie. Najczęściej Easter bunny (czyli Wielkanocny królik) chowa pisanki dzieciom.  Ale tą zabawę już świetnie znacie z poprzedniej lekcji. 

Przed Wami bajka o Wielkanocnych zabawach i tradycjach.

Na zakończenie chciałabym Wam życzyć... 

HAPPY EASTER FULL OF JOY AND HAPPINESS! MAY YOU HAVE THE BEST EASTER EVER!

Best wishes everybody !

7 kwietnia 2020

Easter

KLASA 1D

Zapraszam Was do wspólnej zabawy. Sprawdźcie czy znacie już te słówka. Przed Wami memory game ! Good luck :)

6 kwietnia 2020

Easter time

KLASA 1D

Czas płynie nieubłaganie, it's Easter Time! Przed nami Święta Wielkanocne. Wprowadzamy się dzisiaj w świąteczny nastrój. Zacznijmy od skojarzeń Wielkanocnych. Spójrzcie w swoich podręcznikach na stronie 78, znajduje się pięć obrazków. Z pomocą rodziców spróbujcie przeczytać nazwy świątecznych symboli Wielkanocnych. 

Zapraszam Was teraz do wysłuchania piosenki Wielkanocnej "Five little rabbits". 

Czy wiecie już o czym jest piosenka "Five little rabbits"?  Opowiada o małych królikach, które wybrały się na tzw. Easter Egg Hunt. Zapytacie a co to? Easter Egg Hunt to znana zabawa Wielkanocna, bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, polegająca na znalezieniu jak największej ilości pisanek (Easter eggs) ukrytych w trawie. Zobaczcie jak poradzili sobie z tym zadaniem uczniowie The Raleigh School z Wielkiej Brytanii.

Na zakończenie pierwszej lekcji Wielkanocnej wykonajcie zadanie 1 i 2 ze strony 76 z Waszych ćwiczeń. Zamieszczam na stronie również zadanie dodatkowe do druku dla osób chętnych. 

Good luck :)

A tutaj przykładowe rozwiązania:

Poniżej znajdziecie gry online w temacie zbliżających się Świąt Wielkanocnych- Easter time !

P.S. w prawym dolnym rogu możecie wybrać tryb nauki np. Fiszki, Ćwiczenia, Testy.

1 kwietnia 2020

UNIT 6 Lesson 4

KLASA 1D

Spójrzcie na obrazek (zad.2 str.66), poznajecie? Who is it? What does he look like?

It's Pete. He's got big eyes and he's got big ears. He' s sweet and wet.

Wysłuchajcie piosenki "The family pet" lub przeczytajcie jej treść z pomocą rodziców. Następnie przed Wami the Bug twister, czyli łamaniec językowy. Spróbujcie powtórzyć:

Freddy the frog is a friend of the family.

 

Na koniec dla utrwalenia wiadomości wykonajcie zadania w ćwiczeniach: zad. 1 i 2 strona 63 oraz zad. 1 strona 69 (Work-out).

Good luck :)

A tutaj przykładowe rozwiązanie:

31 marca 2020

UNIT 6 Lesson 4

KLASA 1D

Dzisiaj powtarzamy nazwy członków rodziny. Zapraszam Was do obejrzenia kart Collina. Czy wszystkie nazwy są już Wam znane?

30 marca 2020

UNIT 6 Lesson 3

KLASA 1D

It's a STORYTIME! Let's read a story. Przed nami dzisiaj bajka. Na stronie 64 i 65 w Waszych podręcznikach znajdziecie historyjkę w formie komiksu. A tutaj zapraszam Was do jej obejrzenia. Bajka o rodzinie i szczeniaczku.

Jeśli uważnie obejrzeliście film, spróbujcie zastanowić się, czy znacie odpowiedzi na moje pytania:

Who are the children?

What do they find in the garden?

Does the puppy want home?

What's the puppy's new name?

Do Sam and Lia want a puppy?

Do daddy and grandma like Pete?

Can Pete be Sam and Lia's pet?

 

Na koniec naszej lekcji, po proszę Was o wykonanie zadań w Waszych ćwiczeniach. Zadanie 1 i 2 strona 62. 

Good luck :)

A tutaj przykładowe rozwiązanie:

25 marca 2020

UNIT 6 Lesson 2

KLASA 1D

Znając już doskonale nazwy członków rodziny, zajmiemy się dzisiaj ich wyglądem. Posłuchajcie piosenki "This is my wonderful family" lub z pomocą rodzica przeczytajcie jej tekst, który umieszczam poniżej. 

SŁOWNICTWO:

wonderful- wspaniały

eyes- oczy

hair- włosy

surprise- niespodzianka

She's got…- Ona ma...

He's got…-On ma...

Następnie zastanówcie się, jaki kolor włosów ma wasz tata lub mama? A jaki ma kolor oczu? 

My dad is Tomek. He's got blue eyes and brown hair.

My mum is Ela. She's got brown eyes and blond hair.

Dla utrwalenia dzisiejszej lekcji wykonajcie zadanie 1 i 2 strona 61 (workbook-ćwiczenia). Zdjęcie poniżej.

Good luck :)

A tutaj przykładowe rozwiązanie:

23 marca 2020

UNIT 6

KLASA 1D

Dzisiaj wracamy do naszych podręczników na stronę 62. Zwróćcie uwagę na zdjęcia rodzinne, które pokazuje Collin i Lucy. Słuchając raz jeszcze rymowanki Collina rozpoznajcie wszystkich członków rodziny ze zdjęć i wymieńcie ich. 

A tutaj raz jeszcze treść rymowanki:

Dla utrwalenia nazw członków rodziny, proszę wykonajcie zadanie 1 i 2 strona 60 w Waszych ćwiczeniach.

Good luck:)

Załączam zdjęcie ćwiczeń:

Przykładowe rozwiązanie zadań:

20 marca 2020

UNIT 6

KLASA 1D

Nauka to nie tylko zadania ale i zabawa. Dzisiaj czas na STORYTELLING. Zapraszam, poznajcie rodzinę Milo. Czy rozpoznajecie jego członków rodziny? Mam nadzieję, że poznane przez nas słownictwo bardzo Wam się dzisiaj przyda. 

Have a nice weekend my dear students!

A tutaj bajka "Me and My Family Tree" napisana przez Joan Sweeney. Miłej lektury!

19 marca 2020

UNIT 6 Lesson 2

KLASA 1D

Waszym zadaniem na dzisiaj jest wyciąć karty obrazkowe z ćwiczeń Unit 6 Lesson 2. Jest to osiem kart obrazkowych z rysunkami członków rodziny. Możecie użyć ich do gry w memory lub odgadywanie co znajduję się na obrazkach, tak jak robiliśmy to na lekcji. Rozłóż wszystkie karty tak by widzieć obrazki. Druga osoba pojedynczo mówi nazwy członków rodziny np. sister, a wtedy Ty podnieś odpowiedni obrazek. Jeśli dobrze wybrałeś otrzymujesz punkt. Bawcie się na zmianę, teraz Ty możesz wypowiadać nazwy, a osoba z którą grasz podnosi obrazki. Po zabawie schowajcie karty do naszej koperty w zeszycie, albo innym bezpiecznym miejscu. 

P.S. karty się nam jeszcze przydadzą ;)

Have fun !

Emila wykonała zadanie wzorowo i zagrała ze swoją siostrą. Great job girls!

18 marca 2020

UNIT 6 A family pet

KLASA 1D

Rozpoczynamy przygodę z rozdziałem 6 A family pet. Na początek zajmiemy się nazywaniem i rozpoznawaniem . Na stronie 62 w Waszych podręcznikach znajdziecie nowe słownictwo. Skorzystajcie ze strony www.macmilaneducationeverywhere.com, aby wysłuchać jak poprawnie wymawiamy każdy z wyrazów. Dodatkowo w prawym górnym rogu macie link do zadań na stronie https://quizlet.com/subject/bugs-team-1-unit-6/. Tam znajdziecie więcej zadań na poprawną wymowę i pisownię nowych słów. Przesyłam także treść rymowanki Collin's chant.  Zachęcam do wykonania wszystkich aktywności dostępnych na macmilaneducationeverywhere.com tj. Memory game, flashcards, Collin's chant, Collin's cards.

Good luck :)

17 marca 2020 

SAINT PATRICK'S DAY

KLASA 1D

Drodzy uczniowie, musicie wiedzieć, że dzień 17 marca jest bardzo ważnym dniem. Dokładnie dzisiaj obchodzimy Dzień Św. Patryka, tzw. Saint Patrick’s Day. W dniu Św. Patryka w miastach Irlandii i nie tylko (również w Stanach Zjednoczonych Ameryki) odbywają się huczne parady, gdzie wesoło rozbrzmiewa irlandzka muzyka. Podaje się zielone piwo (z dodatkiem zielonego barwnika), a nawet czasami farbuje się na zielono rzeki. W Irlandii z uwagi na religijny charakter święta przed właściwymi obchodami wielu ludzi uczestniczy we Mszy św. tradycyjnie ofiarowanej w intencji misjonarzy całego świata.

Spójrzcie na symbole tego święta. Dzień Św. Patryka kojarzony jest z wszechobecną zielenią, koniczynkami oraz krasnalami tzw. Leprechauns, które chodzą po świecie pod postacią staruszka o niewielkim wzroście, w szewskim skórzanym fartuchu, z charakterystycznym kapeluszem na głowie, z dwiema magicznymi sakiewkami i młotkiem w ręku. Pamiętajcie jednak, że pieniądze to wielka słabość Leprekonów. Oglądają i sprawdzają każdy grosik i dokładnie ich pilnują w swoim złotym garncu, który jest ich najcenniejszym skarbem. Wielu śmiertelników chciało go zdobyć, ale nikomu się to jeszcze nie udało.

 

A tutaj trochę historii w języku angielskim:

 

A tutaj piosenka która przybliży Wam jak wygląda skrzat Leprechaun. Pamiętajcie czekam na Wasze pomysły rysunków.

16 marca 2020

Revision Unit 5 The Picnic

KLASA 1D

Sprawdź czy umiesz rozwiązać zadania. Powtarzamy rozdział 5 The Picnic, a więc nazwy produktów spożywczych. Przypomnij sobie jak dzieliliśmy produkty.

Czy znasz wszystkie wyrazy oraz kategorie produktów spożywczych ? Świetnie, nie zapomnij wysłać wyników swojej pracy do Pani Oli :)

P.S. Aby wykonać zadanie 2. warto wcześniej wysłuchać piosenki "Do you like..?".

 

Add comment

Comments

There are no comments yet.

Create Your Own Website With Webador